вівторок, 23 травня 2017 р.

День 18. Упаковка для іграшок ручної роботи

Сьогодні для  #ts_challenge_sewnderams хочу розкрити тему упаковки. Питання як упакувати виріб ручної роботи постає перед кожною майстринею. І цьому аспекту творчості варто приділити увагу, бо:

1. Упаковка - це перше, що побачить замовник.
2. Упаковка - це захист роботи при транспортуванні.
3. Упаковка - це неймовірні відчуття казки, коли дістаєш свою Пошиту Мрію, дбайливо приховану від сторонніх очей.

Якою ж може бути упаковка виробів ручної роботи?

Для своїх іграшок я обрала кілька варіантів, що різняться по вартості та зовнішньому вигляду:

1. Мішечки з органзи - найпростіший та найдешевший варіант для упаковки. Потребує мінімум часу, а на виході максимум задоволення.
Підійде для звіряток, дитячих ляльок, текстильних аксесуарів. Не підійде для інтер'єрних робіт, у яких волосся виконано з натуральних матеріалів. Такі роботи краще додатково пакувати у коробку. Про це згодом.

Як пошити: вирізати 1 прямокутник потрібного розміру, скласти пополам, зшити з двох боків. Припуски можна обробити термічно за допомогою запальнички.

2. Мішечки з бавовни чи льону. Вартість таких мішечків вища, але можна розробити цікаві тематичні дизайни, як, наприклад, ці новорічні.Вартість продиктована ціною матеріалу та більшою кількістю часу, який буде витрачено на пошиття виробу.

Підійде для звіряток, дитячих ляльок, текстильних аксесуарів. Не підійде для інтер'єрних робіт, у яких волосся виконано з натуральних матеріалів.

Як пошити: технологія така сама, як і для мішечків з органзи, але додатково можна перед пошиттям зробити аплікацію та продумати дизайн з використанням різних тканин. Обробити припуски можна оверлоком або зигзагом на швейній машинці.


4. Крафтові або подарункові пакети. Тут все ясно і просто. Купуєш пакет і кладеш туди роботу. Найпростіше, але по вартості виходить дорожче, ніж перший варіант. На них можна нанести свою фірмову печатку, або прикрасити мереживом, тощо.

 3. Коробки.
Серію інтер'єрних робіт упаковую у коробки. На фото величезна кольорова коробка, яку я використовувала для Анабель. Зараз я перейшла на крафтові версії. Їх замовляла під свої розміри. В наявності три види коробок від 15 см до 35 см у довжину. Цей варіант найдорожчий, але виглядає презентабельніше та вирішує питання транспортування.Всередині коробки папірусний папір. Робота прив'язується до неї стрічкою. Я роблю прорізи у стінці, пропускаю через них стрічку, підв'язую іграшку та не хвилююся щодо її зайвих міграцій по коробці.

Раджу для відправки траспортними компаніями чи поштою додатково обгорнути пакувальними матеріалами (пупирчата плівка, стрейч-плівка, тощо).

Немає коментарів:

Дописати коментар